Szpital

Nasza oferta

Naturalne leczenie

Medycyna to jedna z najstarszych i najbardziej zasobnych w wiedzę nauk. Jej rozwój doprowadził do wyeliminowania wielu chorób, poprzez zastosowanie skutecznych leków. W efekcie stopień śmiertelności okołoporodowej, oraz z przyczyn chorób takich jak gruźlica, znacznie zmalał. Kilkaset lat temu, a w wielu przypadkach nawet kilkadziesiąt, kiedy służba zdrowia nie była tak łatwo dostępna jak dziś, ludzie leczyli się  przy użyciu naturalnych środków. Na każdą wioskę przypadało kilku znawców ziół, którzy za ich pomocą, leczyli miejscową społeczność. Wydaje się to dzisiaj nierealne, jednak gdy przyjrzymy się bliżej składowi wielu leków, możemy zauważyć, że przeważają w nich właśnie składniki roślinne i zioła, którymi kiedyś leczyli nasi przodkowie. Po tamtych czasach pozostała nam homeopatia. Jest to nauka, którą zajmują się wykształceni lekarze, obejmująca leczenie środkami powstałymi tylko i wyłącznie na bazie ziół. Ich działanie jest bardzo silne, a leki trudnodostępne. Jednak niewątpliwą zaletą jest charakter w jakim to działanie przebiega. Dotyczy ono całego organizmu i podnosi jego odporność. Nie dotyczy więc konkretnej dolegliwości, a sprawia, że organizm ma więcej sił, aby walczyć ze wszystkimi chorobami.

Chirurgia

W medycynie występuje wiele jej dziedzin, które jednocześnie są specjalizacjami lekarskimi. Medycyna o takiej dziedzinie charakteryzuje się tym że leczenie wykonywane jest operacyjnie. Chirurgia to nauka nadrzędna i posiada wiele podspecjalności. Chirurgia to medycyna o znaczeniu klinicznym. Leczenie najczęściej polega na tym aby w jak najprostszy i jak najmniej bolesny sposób przeprowadzić dany zabieg, często jest nawet tak że lekarz, chirurg zamiast przeprowadzić operacje stosuje środki mniej inwazyjne aby nie pogorszyć zdrowia pacjenta. Medycyna chirurgiczna posiada kilka działów i są to: chirurgia dziecięca, chirurgia klatki piersiowej, chirurgia naczyniowa, chirurgia sercowo-naczyniowa, chirurgia układu nerwowego, urologia, chirurgia szczękowo-twarzowa, chirurgia onkologiczna, chirurgia urazowa oraz ortopedia. Wyróżnić można jeszcze niejako najmłodszą dziedzin chirurgii z wszystkich, tj. chirurgia przeszczepiania narządów inaczej transplantologia. Każdy z tych działów charakteryzuje się tym, że w każdym z nich leczenie przebiega inaczej co również jest spowodowane przede wszystkim  różnym zakresem badań i to że  inne części ciała przynależą do danej specjalności.

Stomatologia dziedziną medycyny

Niezwykle ważnym dla ludzi rodzajem medycyny jest stomatologia. Ta dziedzina zajmuje się diagnozowaniem wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w jamie ustnej to znaczy zajmuje się funkcjonowaniem, patologiami oraz wykonywaniem leczenia zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Medycyna stomatologiczna posiada wiele różnych metod leczenia popsutych zębów. Jedną z nich jest leczenie kanałowe. Leczenie kanałowe jest to zabieg wykonywany w przypadku wystąpienia nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba. Tego typu leczenie wykonywane jest w ten sposób, że usuwa się chorobowo zmienioną miazgę z komory i kanałów zęba oraz wypełnienia się ją odpowiednim materiałem, najczęściej gutaperką. Medycyna ta jest bardzo skuteczna jednakże mogą występować różne powikłania jak: wystąpienie bardzo bolesnych  dolegliwości, obrzęku, a nawet ropnia. Medycyna stomatologiczna odgrywa ogromne znaczenie gdyż zęby potrzebne nam są przede wszystkim do spożywania posiłków i ogromnie ważna jest właściwa pielęgnacja jamy ustnej i dbanie o nią.

Rodzaje medycyny

Medycyna jest to nauka która obejmuje cały zakres wiedzy o różnego rodzaju chorobach oraz o ich leczeniu. Medycyna posiada wiele jej rodzajów. Wyróżniamy takie rodzaje jak: estetyczna, fizykalna, kolejowa, konwencjonalna i niekonwencjonalna (alternatywna), kosmiczna, lotnicza, manualna, morska, nuklearna, ogólna, paliatywna, podróży i turystyki, pracy, prenatalna, przemysłowa, psychosomatyczna, behawioralna, ratunkowa, regeneracyjna, rodzinna, sądowa, sportowa, szkolna, transportu, transportu drogowego, tropikalna, ubezpieczeniowa, weterynaryjna oraz wojskowa. We wszystkich tych rodzajach leczenie czy sposób działania polega na czymś innym i obejmuje oddzielny zakres wiedzy i umiejętności danego specjalisty z wybranego rodzaju medycznego. W dużej mierze nie jest o leczenie jakie znamy z przychodni czy ze szpitala. Często te rodzaje w dziale medycyna zajmują się różnego rodzaju testami ludzi na przykład do jakiegoś rodzaju pracy, badaniem ich sprawności oraz przydatności, jak również na przykład w przypadku medycyny estetycznej poprawą jakości ich życia poprzez zabiegi poprawiające wygląd skóry itp. Nie jest to wtedy leczenie ale interwencja na życzenie.

Medycyna paliatywna

Ważnym działem w medycynie jest medycyna paliatywna. Jest to dział który obejmuje w szczególny sposób leczenie oraz opiekę nad osobami nieuleczalnie chorymi. Ważne jest to że osoby takie znajdują się akurat w trakcie okresu terminalnego śmiertelnej choroby. Ponieważ osoby będące pod opieką medycyny paliatywnej są nieuleczalnie chore, dlatego też leczenie opiera się w dużej mierze przede wszystkim poprawie życia tych ludzi w tej facie choroby. Leczenie to polega na złagodzeniu objawów choroby, eliminowaniu bólu oraz wsparciu psychicznemu i duchowemu chorego i jego najbliższych. Medycyna paliatywna obejmuje przede wszystkim chorych w zaawansowanym stadium. Rodzaj opieki paliatywnej  powinien być przede wszystkim wykonywany przez w pełni do tego wykwalifikowany zespół wielodyscyplinarny, który posiadać powinien również bogate doświadczenie medyczne oraz niemedyczne. Medycyna paliatywna ma swoje początki w Wielkiej Brytanii gdzie powstał pierwszy nowoczesny ośrodek opieki paliatywnej – Hospicjum Świętego Krzysztofa, które założone zostało przez Cicely Saunders. W Polsce ta dziedzina zaczęła się rozwijać końcem XX wieku a następnie rozpoczyna się dynamiczny jej rozwój.